BricsCAD: Lifting interfejsu w najnowszej wersji V24

W najnowszej wersji BricsCAD V24 wydanej pod koniec października 2023 zostały wprowadzone udogodnienia i nowości w ekranie startowym oraz nowa Wstążka i ulepszony QUAD.

Strona Startowa – co nowego?

Strona startowa zawiera teraz zestawienie ostatnio otwieranych rysunków/projektów które można wyświetlić w formie tabeli lub kafelków-siatki, które dodatkowo można przypinać aby mieć do nich szybko dostęp.

Wstążka

Wstążka w wersji V24 została tak przygotowane aby każdy użytkownik mógł trafić na odpowiednie polecenie jeszcze szybciej i bardziej intuicyjnie. Największa nowości to praktyczna wyszukiwarka – zlokalizowana w górnym lewym narożniku obszaru roboczego. Wpisując kolejne litery szukanego polecenia wstążka uwidacznia tylko te karty i panele na których polecenie się znajduję, dzięki temu nie tylko uruchomisz polecenie ale również następnym razem szybciej do niego trafisz.

Cała układ poleceń na wstążce został poddany analizie dzięki czemu jest on teraz bardziej spójny, a ikony odświeżone.

QUAD

Quad który jest coraz bardziej popularny wśród użytkowników został poddany liftingowi, została ograniczona liczba zakładek i poleceń które były rzadko używane. Lokalizacja okienka QUAD jest teraz spójna dla wszystkich obszarów roboczych użytkownika.

Pasek narzędzi Dostęp

Pasek Narzędzi Dostęp został przebudowany – pojawiły się polecenia które warto aby były zawsze pod ręką, a zniknęły te które są rzadziej wykorzystywane. Jeżeli brakuje Ci jakiegoś polecenia które chciałbyś aby było pod ręką na tym pasku w oknie Dostosuj (CUI) w zakładce Paski Narzędzi możesz dodać wybrane polecenia, a ikonki pojawią we wskazanym miejscu.